der er bare 1 meget stort problem. HESTE, de gårde der ligger omkring har heste pensioner og opstaldning og hvad det nu ellers hedder. og fra vejen af og ned til "vores" område, er der ca 1 km, hvor vi kører paralelt med de heste folde og tilhørende bygninger. så der skal køres fuldstændigt roligt og lydløst, fordi gør vi hestene urolige eller noget andet som folk kan tude over, så har vi været derinde for sidste gang. vores lille fordel er så at det er lige for enden af lufthavnen, så de er rimelige rolige, men stadig det er heste.

jeg satser på at køre derind fredag eftermiddag/aften, fordi det er et hygge sted. og hvis der er folk derinde, så bliver jeg sku og tager søndagen med. så vi kan få hygget og kørt i gennem:)
men igen, det er ikke et kæmpe område, men det kan godt trække 8-10 kørende biler, men giv det en chance og kom og hyg.
og nej det er ikke langt væk, op af motorvejen, og så til højre, 4 lyskryds og så til højre igen og vupti så er man der.
til melding til migherunder med hvad dage i kommer .